Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sport a relaxace

Dnešním návštěvníkům mnohdy nestačí jen procházky a výlety mezi skalami, či prohlídky hradů, zámků a muzeí. Odpočinek dnes chápeme také jako potřebu aktivně poznávat, intenzivně sportovat, odvézt si domů nějaké adrenalinové zážitky. Pamatujte však, že všechny provozované aktivity mají být v souladu s ochranou přírody.81370_240_135.jpg

Pro dospělé nabízí adrenalinové vyžití například řeka Jizera, kterou můžete z Malé Skály do Turnova sjíždět na raftech a kanoích, můžete se vydat na adrenalinovou lezeckou dráhu na Malé Skále, kde si deset metrů nad zemí zavěšeni na lanech dokážete, na co opravdu máte a nemáte. Připravena je také nabídka výletů v koňském sedle. Rozmanité skály a skalky pískovcových skalních měst jsou rájem pro horolezce a Český ráj se stal pro mnoho z nich druhým domovem.Lezení v Českém ráji je však s ohledem na ochranu skal, které jsou často z velmi měkkého pískovce, povoleno jen registrovaným horolezcům či pod vedením akreditovaných instruktorů.

V létě křižují Českým rájem linky turistických autobusů, které vás zavezou na ta nejzajímavější místa - a dokonce i s jízdním kolem. Právě cykloturistika je nyní asi nejoblíbenější aktivitou návštěvníků Českého ráje. Desítky a stovky cyklistů na stezkách v celém kraji jsou toho dokladem. I zde platí, že mírná a přívětivá krajina tohoto regionu je pro cyklistiku rodinného typu, tedy bez extrémních stoupání a nebezpečných serpentin, víc než vhodná. Při ježdění však musíte být ohleduplní k pěším turistům a smířit se i s tím,že do některých partií, zejména do skalních měst, je možno vstupovat jen pěšky.

Český ráj je ale spojen s pěší turistikoua nabízí jednu z nejhustěji značených sítí cest v České republice. Jsou tu stovky kilometrů značených turistických tras, které protkávají region křížem krážem. Český ráj nabízí vhodné podmínky i pro rybolov. Ale i pro další sporty, jako je golf či tenis, je zde vytvořeno kvalitní zázemí. Na nejvyšším vrcholu Českého ráje, hoře Kozákov, můžete provozovat i paragliding. A když zrovna není počasí na cestování, nevadí, využijte množství sportovních hal, stadionů či kryté bazény, které nabízejí zajímavé aktivity.

 
 

 
Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 44385
Měsíc: 756
Den: 21